IE6’ya HAYIR!

STOPIE6Özellikle web tasarımı işiyle uğraşanlar bilirler, yapılan bir tasarımın bütün tarayıcılarda ve ekran çözünürlüklerinde sorunsuzca çalışması gerekmektedir. Bir noktada güzel işçilik ve kalite de bunu gerektiriyor. Fakat internet explorer’ın 6 sürümünden bu yana çıkardığı 7 ve 8inci sürümlerin kullanıcı sayısı hızla artarken, internet explorer 6 da kalmayı zorlayan inatçı kullanıcılarda yok değil ne yazıkki.

Fakat gelişen teknolojiyle web2.0 ve yeni css kuralları doğrultusunda oluşturulan siteler, ne yazık ki internet explorer 6’da düzgün görüntülenememekte. Ve buradan bir isyan çıkıyor 🙂 Lütfen internet explorerlarınızı son sürümü güncelleyin. Bu hem bilgisayarınızın güvenliği adına gerekli, hem de siteleri sorunsuzca görüntülemeniz için zorunluluk hali taşıyor. Burdan inatçı kullanıcılara sesleniyorum. Web tasarımcılarının 10 takla atmasına bir son verin artık ve güncelleyin şunları artık. İnternet Explorer6 ‘ya alternatif seçenekleriniz :

Ek olarak web tasarımcılarına bu durum için ufak kodlar mevcut, bu kod ile internet explorerla sitenize ziyaret eden ziyaretçilerinizi dilediğiniz bir sayfaya yönlendirebilirsiniz.

Dijital Pazarlama Temelleri

Sevgili dostum Emre Gökşin bir süredir “Dijital Pazarlama Temelleri” üzerine bir kitap hazırlığı içerisindeydi. Kısa süre içinde raflarda yer edinen kitabı için de ufak bir röportaj rica etmişti; seve seve ve tabii ki kabul ettim…

Plaka Değiştirme

Bir süredir sadece dijital pazarlama ile ilgili değil de farklı konular hakkında da buralara birşeyler yazmak istiyordum. Hazır hayatımda konusu gelmişken sizlere plaka değiştirme nasıl yapılır, kısaca anlatmak istedim 🙂 21 Temmuz 2017 tarihi itibari…

1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir