Hakkımda

Uğur Eskici

İsmim Uğur Eskici, 8 Nisan 1988 yılında doğdum. 2009 Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Programcılığı, 2013 Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Bahçeşehir Üniversitesi MIS yüksek lisansı yaptım ve şuanda da Yeditepe Üniversitesi MIS bölümünde de yüksek lisans yapmaktayım. 12 Eylül 2015 tarihinden bu yana evliyim. İstanbul’da ikamet eden bir garip İzmir’liyim!

İş Hayatında:

SEO dünyasında 2005 yılından bu yana yer alıyorum. İlgi alanlarım içerisinde Performance Engineering, Semantic Cooding (CSS/HTML/HTML5), Web Analytics, User Experience, Usability & Accessibility, SEM, Competitor Analysis ve Project Management yer almaktadır. SEO performansını artırmaya yönelik ilgili ürün ya da modülün analiz sürecinden, yazılım geliştirme, test ve yayına alınmasına kadar geçen bütün iş sirkülasyonu içerisinde bulunuyorum.  Yeni projeler & fikirler geliştirmek motivasyon alanım. Disiplin, sorumluluk ve dürüstlük iş hayatımda en çok önem verdiğim 3 metrik.

Neler Yaptın:

Linkedin profilimi incelemek için tıklayın. Ayrıca 01/05/2018 tarihinde kriko.io‘yu kurdum.

Kriko bünyesinde TEB, CEPTETEB, GittiGidiyor, Teknosa, Corendon Airlines, Mavi, MAC, Clinique, Alarko Carrier, Vakko, A101, Petrol Ofisi gibi markalara SEO, Growth Marketing, İçerik Pazarlaması gibi hizmetler veriyoruz.

Bu Sitede Nelere Yer Verirsin?

Mesleğimle ilgili bir takım teori ve makalelerimin buraya karalarım. Doğruluğunu teyit ettiğim ya da olumlu sonuç döndüren uygulamalar ve/veya ipuçlarını, hoşuma giden şarkı ve sözlerini, kafama göre günlük hesabı neler yapıp, nelerle ilgilendiğimi, küfürlerimi, şiirlerimi, sevinçlerimi, hüzünlerimi, mazoşist ve paranoyak tarafımı, biraz da piskopatlıklar derken aslında benim için önemli olan ufak notlarımı; kısaca ne günlük, ne çöplük, ne de kopyala/yapıştır arşivi; özetle vakit buldukça kendimi yayınlarım bu nacizane blogda. Lakin duygusal modda yazdığım çoğu şeyin de aslı ile alakası yoktur! Bu konuda arkadaşlarımdan birçok soru alsam da, tamamen doğaçlama olarak kendi içimde oluşturup yakıp kül ettiklerim ya da yeşerttiklerim vardır satırlarda.

Bunun dışında…

Genelde arkadaşlarım tarafından sempatik birisi olarak tanımlansam da, gözlüklü, temiz yüzlü, sessiz ve sakin görülmemden dolayı seri katil potansiyeline sahip olduğum söylenir. Saç ve sakalımı sırf bu yüzden uzattığım söylentileri ise tamamen asılsızdır 🙂 Yine de çoğu zaman her an konuyu şizofrene bağlayıp “Mr. Brooks” hesabı piskopata bağlayacağım söylenir. Ben ise kendimi empati kurabilen, araştırmacı, meraklı, aceleci, duygusal, detaycı, programlı, sorumluluk sahibi, dakik, ekip çalışmasına yatkın biraz da takıntılı biri olarak tanımlıyorum. Belki de abartıyorumdur 🙂 Beni daha yakından tanımak isterseniz:

İnternet Üzerinde:

@twitter: ugureskici
@linkedin: ugureskici
@google+: ugureskici
@foursquare: ugureskici
@aboutme: ugureskici

Tanıştığıma memnun oldum 🙂