Scilla

Reggio Callabria’dan arabayla yaklaşık 15-20 dakikalık bir mesefade olan scilla sizleri mükemmel bir manzara ile karşılıyor. Dik bir dağın yamaçlarına, daha doğrusu kayalıkların üzerinde yer alan scilla, tabiatın güzel dokunuşlarını gözler önüne sermekten hiç çekinmiyor.

Scilla
Scilla

Hemen arabamızı uygun bir yere park ettikten sonra kendimizi sokaklara bırakıyoruz. Yaklaşık 1.5 şerit genişliğinde olan sokakların nerdeyse tamamı arnavut kaldırımı taşları ile yapılmış. Ara sokaklardan aşağı doğru yürüdüğümüzde virajlı sokaklar bizleri ‘Chiesa Del’Immacolata’ kilisesine çıkarıyor. Kilise ‘castle of scilla’ yani scilla kalesinin yanında yer alıyor. İçeri girdiğimizde duvarlarda renkli mozaik taşları kullanılarak Hz. İsa ve bir takım dini hikayelerden oluşan freskler yer alıyor. Yapılan işçilik ve eserler görmeye gerçekten değerler. Dini hikayelerin konusu İncil’de belirtilen ve Matta, Luka ve Johanna tarafından yorumlanan olaylardan alır. Bu resimlerin her birine fresk denirken, resmetme sanatına ise fresko denir. Devam et “Scilla”

Reggio Calabria

İtalya’da ilk durağımız Reggio Calabria 🙂 Uçak ile bölgeye yaklaştığınızda kesinlikle sol taraftan camdan dışarı bakıp manzaranın keyfini çıkarmalısınız. Reggio calabria’nın küçük ve bir o kadar sempatik bir havalimanı var. Uçağınız piste indikten sonra pistin…