Google, Internet Explorer 6’yı Desteklemeyecek

Google’ın resmi blog sitesinde yapılan açıklamaya göre Google artık eski tarayıcılara destek vermeyeceğini açıkladı. Bu tarayıcıların başında ise internet explorer 6 geliyor.

Google Uygulamaları Ürün Müdürü Rajen Sheth’in yaptığı açıklamada son 10 yılda Web teknolojilerinde çok önemli mesafeler kaydedildiği belirtilip eski tarayıcıların artık bu değişime ayak uyduramadığının altı çizdi. Alınan bu kararın arkasında güvenlik açıklarının yarattığı sorunların yattığı düşünülüyor.

Kullanıcılara; Internet Explorer 7 ve üstü, Mozilla Firefox 3 ve üstü, Google Chrome 4 ve üstü, Safari 3 ve üstü kullanmaları doğrultusunda yönlendirmelerde bulunulan yazıda, 2010 yılında özellikle Google Apps’te çok büyük yeniliklerin olacağı belirtildi ve 1 Mart 2010 tarihi itibarıyla eski tarayıcıların Google uygulamalarını düzgün görüntüleyemeyeceği uyarısında bulunuldu.

Google, bundan iki hafta önce sunucularına Çin’den saldırılar gerçekleşririldiğini ve bunun  Internet Explorer 6’daki bir açıktan kaynaklandığını duyurmuştu. Internet Explorer 6’ya verilen  desteğin kesilmesinde bu olayın da etkili olmuş olabileceği düşünülüyor.

StatCounter’a göre Internet Explorer 6 şu anda %18 ile en çok kullanılan tarayıcılar arasında ikinci sırada bulunuyor.

Stat Counter ile Tarayıcıların Kullanım Oranları

İnternet Explorer 6, web tasarımcılara da büyük işkenceler yaratmaktadır. Hatta bu konuya ben şuradaki yazımda daha önceden bahsetmiştim. Eh bakalım önümüzdeki günler neler göstericek bizlere.

2021 Dijital Pazarlama Trendleri ve İç Görülerim

2020 sanıyorum kimsenin öngöremediği bir pandemi kasırgası ile sonlanmak üzereyken, globalde yaşanan bu durum birçok şirketin çalışma şeklini de etkiledi. Aşının bulunma haberi, panik havasını ve ekonomide yaşanan stresleri gevşetirken insanlar üzerindeki korkunun hemen geçmesi…

COVID-19 Hakkında Platin Dergisi ile Yaptığım Söyleyişi

1-Korona sonrası dönemde hedef kitle, gönüllü karantina döneminde. Çoğu kişi artık sokağa çıkmaktansa her alışverişini online yapmayı tercih ediyor. Sizce bundan sonraki süreçte, markalar hedef kitleye ulaşabilmek ve satın alma süreçlerine hız kazandırabilmek adına ne…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.