Google “Bahar Temizliği”

Herhangi bir duyuru olmadan google arayüzündeki değişiklikler aktif hale getirildi. Bu konuda VP Search Products & User Experience statüsünde bulunan Marissa Mayer:

“Sürekli küçük değişiklikler ve güncellemeler üzerinde çalışırken,  bugün arama teknolojimiz üzerindeki son versiyonu daha kolay arama ve aradığınıza daha kolay ulaşmak için kullanıcılarımıza sunduk.”

açıklamasını yaptı.

Dinamik Sol Menü:

Google sol bölüme gezinme bölümü ekleyerek, ziyaretçinin kolayca daha fazla benzer aramalarda bulunmasına imkan tanıdı. Bu yeni yan panel sorgunuz için en alakalı arama araçları ve ayrıntılandırmaları vurgulamakta.

Kapsamlı Arama Özelliği:

Yeni sol panelinin üst bölümünde, sorgunuz için sonuçların en uygun türleri düşünen ve bu sonuçlarda geçiş sağlayarak kuran bir yapı. Böylelikle sorgu sonucunda farklı bir listeleme gerçekleştirebiliyor, arama yaptığınız kelime için alternatif sonuçlar görüntüleyebiliyorsunuz.

Daha Fazla Arama Özelliği

Google’ın genişletilebilir “Arama Seçenekleri” panelinde, geçtiğimiz son baharda başlatılan arama için birçok opsiyonel seçenekler getirildi.

Yeni Logo

Sol tarafta yapılan değişikliklerin yanı sıra, Google da kendi renk paletini ve logosu güncelledi. Marissa Mayer, “Görünüm üzerine yaptığımız bu değişiklikler, bizi daha modern hale getirdi” dedi.

Daha detaylı bilgi için “Updates to Google Search” videosunu izleyebilirsiniz.

Web siteleri açısından ise tüm bu alternatif arama opsiyonları, daha fazla ziyaretçi olasılığını getiriyor.

2021 Dijital Pazarlama Trendleri ve İç Görülerim

2020 sanıyorum kimsenin öngöremediği bir pandemi kasırgası ile sonlanmak üzereyken, globalde yaşanan bu durum birçok şirketin çalışma şeklini de etkiledi. Aşının bulunma haberi, panik havasını ve ekonomide yaşanan stresleri gevşetirken insanlar üzerindeki korkunun hemen geçmesi…

COVID-19 Hakkında Platin Dergisi ile Yaptığım Söyleyişi

1-Korona sonrası dönemde hedef kitle, gönüllü karantina döneminde. Çoğu kişi artık sokağa çıkmaktansa her alışverişini online yapmayı tercih ediyor. Sizce bundan sonraki süreçte, markalar hedef kitleye ulaşabilmek ve satın alma süreçlerine hız kazandırabilmek adına ne…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.