Google “Bahar Temizliği”

Herhangi bir duyuru olmadan google arayüzündeki değişiklikler aktif hale getirildi. Bu konuda VP Search Products & User Experience statüsünde bulunan Marissa Mayer:

“Sürekli küçük değişiklikler ve güncellemeler üzerinde çalışırken,  bugün arama teknolojimiz üzerindeki son versiyonu daha kolay arama ve aradığınıza daha kolay ulaşmak için kullanıcılarımıza sunduk.”

açıklamasını yaptı.

Dinamik Sol Menü:

Google sol bölüme gezinme bölümü ekleyerek, ziyaretçinin kolayca daha fazla benzer aramalarda bulunmasına imkan tanıdı. Bu yeni yan panel sorgunuz için en alakalı arama araçları ve ayrıntılandırmaları vurgulamakta.

Kapsamlı Arama Özelliği:

Yeni sol panelinin üst bölümünde, sorgunuz için sonuçların en uygun türleri düşünen ve bu sonuçlarda geçiş sağlayarak kuran bir yapı. Böylelikle sorgu sonucunda farklı bir listeleme gerçekleştirebiliyor, arama yaptığınız kelime için alternatif sonuçlar görüntüleyebiliyorsunuz.

Daha Fazla Arama Özelliği

Google’ın genişletilebilir “Arama Seçenekleri” panelinde, geçtiğimiz son baharda başlatılan arama için birçok opsiyonel seçenekler getirildi.

Yeni Logo

Sol tarafta yapılan değişikliklerin yanı sıra, Google da kendi renk paletini ve logosu güncelledi. Marissa Mayer, “Görünüm üzerine yaptığımız bu değişiklikler, bizi daha modern hale getirdi” dedi.

Daha detaylı bilgi için “Updates to Google Search” videosunu izleyebilirsiniz.

Web siteleri açısından ise tüm bu alternatif arama opsiyonları, daha fazla ziyaretçi olasılığını getiriyor.

Projelerimizi Nasıl Yönetsek?

“Proje Yönetimi” kavramı derya deniz konusuyken, basit düzeyde de olsa proje terminolojisi ve süreçlerini bilerek birçok konuda üretim ve yönetimi kolaylaştırabilirsiniz. Bu yazımda sizlere proje ve süreçlerinden bahsedeceğim. Lafı uzatmadan hemen başlayalım 🙂 Sürekli “Müşteri…

Murphy Kanunları

1917 doğumlu Edward A. Murphy Jr. ABD Hava Kuvvetlerinde 1949’da roketler üzerine deney yapan mühendislerden biriydi. İnsan üzerine ivmelenmenin etkilerini inceliyordu. Deneylerden biri pilot üzerinde 16 değişik noktaya akselometre takılması gerekiyordu ve sensör bir yapıştırıcı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir