Vizesiz Ülkeler Rehberi

Farklı ülkeleri gezmek için vizenizin olmasına gerek yok. Gittiğiniz yerde “neleer neleeeer” yapabileceğiniz miktarda parayı vize için harcamanıza hiç gerek yok. Vizesiz gidilen ülkeleri ve bu ülkelerde en güzel anılarınızı nasıl biriktireceğinizi bilirseniz, siz de hayattan daha fazla keyif alan bir gezgine dönüşebilirsiniz.

Siz gezin tozun, farklı yiyeceklerin tadına bakın, farklı kültürleri tanıyıp insanlarla, tarihle ve doğayla kaynaşın diye Türkiye’den vize istemeyen ülkeler var, iyi ki de var! Vize uygulamayan ülkelere gitmek, ulaşım kolaylığı ve uygun fiyatlı turlar sağladığı, pasaport ve Schengen vizesi sorunlarını ortadan kaldırdığı için cazip bir yurt dışı seyahati anlamına geliyor.

Sevgili Aykut Aslantaş’ın hazırladığı, vizesiz ülkelerde neler yapılır, buralarda ne yenir, ne içilir, nerelerde gezilir gibi konuları her ülke için ayrı ayrı yazarak size mükemmel gezi rehberi ve keyifli yolculuk planları hazırlayan bir site var, vizesiz ülkeler rehberi; vizesizgeziyorum.com. Tabi bununla da kalmayıp her ülkeyi en az iki sene içerisinde tek tek dolaşıp ülkenin yerel heyecanlarını ve yaşantıları sitede paylaşılıyor. Siz de bu heyecana ortak olup vizesiz gezmeye başlayabilirsiniz!

Dilerseniz yurtiçi tatil ve otel aramaları için binlerce uygun tatil fırsatı barındıran, sevgili Onur Yavuz’un hazırladığı rezervasyon.com’u da önerebilirim. Şu anlık yurt içi otellere yer veren site, çok kısa bir süre içerisinde uçak bileti, yurtiçi ve dışı tur satışlarına da başlayacakmış. Ayrıca sitesinin mobil uyumlu olması da ayr bir güzellik. Bu bilgiler eşliğinde tercihiniz ister vizesiz ülkelere gitmek, isterseniz yurtiçi tatil olsun, binlerce seçenek sunan 2 güzel site mevcut :)

Son olarak vizesiz ülkeler listesine bir göz atalım:

1. Andora25. Japonya50. Saint Christopher (St.Kitts) Ve Nevis
2. Arjantin26. Karadağ51. Saınt-Lucıa
3. Arnavutluk27. Kazakistan52. San Marıno
4. Bahama28. Kırgızistan53. Seyşeller
5. Barbados29. Kolombiya54. Sırbistan
6.Belarus30. Kore Cum.(Güney)55. Singapur
7. Belize31. Kosova56. Suriye
8. Bolivya32. Kosta Rika57. Swazıland
9. Bosna Hersek33. K.K.T.C.58. Şili
10. Botsvana(Tek Taraflı)34. Libya59. Tayland
11. Brezilya35. Lübnan60. Trınıdad-Tobago
12. Dominika36. Makau Ö.İ.B.61. Tunus
13. Ekvator37. Makedonya62. Tuvalu
14. El Salvador38. Maldivler63. Ukrayna
15. Fas39. Malezya64. Uruguay
16. Fiji40. Mauritius65. Ürdün
17. Filipinler41. Moğolistan66. Vanuatu(Tek Taraflı)
18.Grenada42. Moldova67.Vatikan
19. Guatemala43.Monako68. Venezuela
20. Gürcistan44. Nikaragua69. Bruneı Darussalam – 2012 (Henüz Yürürlüğe Girmedi)
21. Honduras45. Palau Cum.70 . Yemen – 2012 (Henüz Yürürlüğe Girmedi)
22. Hong Kong46. Panama
23. İran47. Paraguay
48. Peru
24. Jamaika49. Rusya Federasyonu

Ayrıca vizesizgeziyorum.com’a ait bir de infografik mevcut; hemen paylaşalım:

infografik

Adım uğur eskici, hakkımda daha çok bilgi verdiğim yazıya buradan ulaşabilirsiniz. Lütfen yapacağınız yorumlarda, kişi ve kurumlara hakaret etmeden ve kişilik haklarına zarar vermeden düşüncelerinizi yazınız.

Digitalzone ’16 – Dijital Pazarlama Konferansı

Geçtiğimiz yıllardan alışık olduğumuz SEOZONE Dijital Pazarlama Konferansı, artık “Digitalzone” ismiyle yoluna devam ediyor. Sevgili Yiğit Konur, bu yıl da birbirinden nitelikli konuşmacıları davet ettiği dijital pazarlama konferansı Digitalzone’da, birbirinden güzel isimlerle karşımızdalar. Yurtdışında takipçisi…

İncisözlük Facebook’u Hacklemedi!

Son günlerde inci sözlüğün Facebook’u hacklediğine yönelik ciddi spekülasyonlar mevcut. Ortada bir hack girişi yok. Sadece bazı kelimeler için ‘Türkçe’si böyle daha uygun’ diye oya sunulup binlerce kişinin de (inci sözlük furyası) oylamasıyla, o kelimenin…

1 yorum

    Japonya’ya vizesiz seyahat edilebileceğinden zerre haberim yoktu. Çok teşekkürler bilgilendirme için.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir